Materiały

Przewodnik dla Młodych Sportowców

Przekazujemy Wam absolutnie wyjątkową publikację, stworzoną wspólnie z ekspertami z różnych dziedzin towarzyszących światowi sportu. Dedykowana jest młodym ludziom, którzy myślą o sporcie na poważnie i chcą zdobywać najwyższe trofea.

Pieniądze, np. w formie stypendiów takich jak przyznawane przez nasz Fundusz, są ważnym elementem rozwoju sportowego. Jednak równie ważne dla sportowca jest otoczenie się ludźmi, którzy będą go fachowo wspierać w codziennej pracy i pomogą wejść w świat sportu zawodowego. Bez wiedzy i doświadczenia fachowców bardzo trudno zdobywać sportowe laury, szczególnie na tym najwyższym poziomie rywalizacji.

przewodnik-dla-sportowca

Nasz Fundusz nie jest w stanie przyznać stypendiów wszystkim utalentowanym młodym sportowcom. Postanowiliśmy jednak wesprzeć młodych, ambitnych w inny sposób. Przy wsparciu ekspertów różnych dziedzin stworzyliśmy ,,Przewodnik dla młodych sportowców’’. Publikacja ta została stworzona z myślą o młodych ludziach, wchodzących w świat zawodowego sportu. Zawiera ona porady fizjoterapeuty, psychologa sportowego, dietetyka, menadżera sportowego oraz specjalisty do spraw social media.

Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji, droga młodych sportowców będzie możliwie jak najprostsza.

Kliknij i pobierz publikację TUTAJ

Spis treści:

1. WSTĘP
Natalia Partyka

2. TRENING BEZ KONTUZJI – 5 RAD FIZJOTERAPEUTY
Dr Julia Szczechowicz. Pobierz: trening-bez-kontuzji

3. PSYCHOLOGIA SPORTU – WEJDŹ W PROFESJONALNY ŚWIAT SPORTU
Bartek Ostasz, Damian Białek. Pobierz: psychologia-sportu

4. DIETA MŁODEGO ZAWODNIKA
Bartłomiej Pomorski, Urszula Somow. Pobierz: dieta

5. MENADŻER SPORTOWY – TWÓJ PRZEWODNIK W DRODZE PO SUKCES
Janusz Szydłkowski. Pobierz: menadzer-sportowy

6. CZY SPORTOWCOWI POTRZEBNE SĄ MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE?
Michał Zawada. Pobierz: media-spolecznosciowe

Praktyczne ćwiczenia i ciekawostki

Psychologia sportu:

Dietetyka sportowa:

A to dlatego, że żelatyna jest źródłem aminokwasów, które tworzą kolagen – główne białko tkanki łącznej i składnik ścięgien. Na podstawie badań: Shaw, Gregory, et al. „Vitamin C–enriched gelatin supplementation before intermittent activity augments collagen synthesis.” The American Journal of Clinical Nutrition (2016): ajcn138594

 

Regeneracja: