Zapowiedź warsztatów „Szatnia Sportowców”

20 marca w Siedlcach odbędzie się szczególne wydarzenie dla młodych sportowców. Fundusz Natalii Partyki, który co roku przyznaje stypendia dziesięciu zdolnym zawodnikom, tym razem organizuje dla nich otwarte warsztaty. Nie bez powodu, pierwsze z nich odbędą się w tym miejscu. W goszczącym nas Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym trenuje bowiem aktualny stypendysta Funduszu i zarazem Mistrz Europy U18 na dystansie 10000 m, chodziarz Łukasz Niedziałek.

Pod nazwą „Szatnia Sportowców” przekazywana będzie praktyczna wiedza z różnej tematyki około sportowej: dietetyki, psychologii sportu, zarządzania swoim wizerunkiem w mediach. Około dwudziestu sportowców w wieku 16-22 lat, będzie miało okazję dowiedzieć się, co mogą robić w tych obszarach, aby być coraz lepszym w swoich dyscyplinach.

W programie przewidziane są trzy półtoragodzinne warsztaty. Michał Zawada, specjalista mediów społecznościowych, poprowadzi spotkanie o kreowaniu osobistej marki sportowca w social media. Trenerzy mentalni, Damian Białek oraz Bartek Ostasz, wprowadzą uczestników w metody wzmacniania swojej odporności psychicznej, wyznaczania celów i przekuwania porażek w sukces. Dieteczyka Urszula Somow doradzi natomiast, jak prawidłowo zadbać o żywienie w treningu sportowym. Odwiedzi nas również menadżer Natalii Partyki, Janusz Szydłowski.

Za całość organizacji odpowiedzialny jest Fundusz Natalii Partyki oraz Fundacja Dobra Sieć. Partnerem finansującym jest sieć sklepów Biedronka, dzięki czemu udział w warsztatach jest bezpłatny. Planowane są w sumie cztery takie wydarzenia, w różnych częściach Polski.

Tak było na warsztatach dla stypendystów II edycji Funduszu Natalii Partyki. Tu widać zajęcia z psychologii sportu prowadzone przez Damiana Białka i Bartka Ostasza.
Teraz otwieramy się również na zawodników nie objętych programem stypendialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *