Wiosna 2018 przełomem dla Funduszu Natalii Partyki

Dotychczas Fundusz Natalii Partyki działał tylko na rzecz swoich stypendystów, czyli dziesięciu młodych sportowców rocznie. Ci wybrani (spośród ponad 100 zgłoszeń) laureaci konkursu dostają wsparcie finansowe, opiekę psychologiczną oraz możliwość udziału w warsztatach z ekspertami.

W tej edycji konkursu stypendialnego organizatorzy zrobili duży krok w stronę wszystkich młodych zawodników wchodzących w świat zawodowstwa. Jest to w końcu bardzo trudny etap przejścia z juniora do seniora, który dotyczy każdego sportowca marzącego o profesjonalnej karierze. Dorastający zawodnicy stają przed takimi dylematami, jak:

  • Czy kontynuować karierę sportową, czy iść na studia? Może jakoś to połączyć?
  • Skąd brać pieniądze?
  • Co się stanie, jeśli postawię na sport i nic z tego nie wyjdzie?
  • Co robić, żeby wyszło?

Fundusz Natalii Partyki postanowił pomóc młodym sportowcom w poradzeniu sobie z tymi trudnymi, życiowymi pytaniami. Zorganizował tournée po Polsce z warsztatami oraz założył Blog Startowy. Jest to jedyna organizacja stypendialna w Polsce, która działa w tak szeroki i kompleksowy sposób. Skoro czytasz ten artykuł, to o Blogu Startowym już wiesz. Podsumujemy natomiast pierwszą edycję ogólnopolskich warsztatów.

Warsztaty Szatnia Sportowców

Szatnia Sportowców to spotkania zawodników z ekspertami, którzy rozumieją ich potrzeby związane z trenowaniem i rywalizacją. W końcu to w szatni rozgrywają się decydujące szczegóły, które mają wpływ na ostateczny rezultat sportowy. Dlatego głos zabierają w niej osoby nieprzypadkowe.

Pierwszymi z nich są trenerzy i psychologowie sportu. Damian Białek z Akademii Rozwoju w Sporcie Ferajna PSOT angażuje uczestników w proces budowania swojej świadomości profesjonalnego sportowca. Psycholog sportu i redaktorka Bloga Startowego, Julianna Czapska, pokazuje metody budowania dobrej koncentracji w sporcie. Bartek Ostasz, również z Ferajny PSOT i prowadzący własną działalność Mental Play, uczy natomiast sposobów radzenia sobie ze spadkiem motywacji, stresem i niepowodzeniami.

Do Szatni przyjeżdżają też eksperci dietetyki sportowej – Urszula Somow i Bartłomiej Pomorski. Spotkania z nimi rozwiązują wszystkie pytania uczestników dotyczące odpowiedniego żywienia. Dzięki nim zawodnicy wiedzą, co jeść przed i po treningu, czego unikać, a nawet – jakie kebaby mogą jeść sportowcy 😉

Duże wrażenia robią zajęcia z ekspertem mediów społecznościowych, Michałem Zawadą. Współpracuje on na co dzień między innymi z Robertem Lewandowskim czy Magdą Linette oraz firmami, takimi jak Nike. Podczas swojego wykładu przybliża on zawodnikom kwestie związane z prowadzeniem profilu w mediach społecznościowych i pokazuje, co może im pomóc w zwróceniu na siebie uwagi potencjalnych sponsorów.

Tej wiosny do Szatni Sportowców weszło ponad 125 zawodników i trenerów. Warsztaty odbyły się w pięciu miastach: Siedlce, Zakopane, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn i Kraśnik. Organizowane były w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka oraz miejscowymi klubami i szkołami sportowymi. Odbiór warsztatów był bardzo pozytywny i widoczne jest zapotrzebowanie na więcej. Dlatego planowane jest kolejne tournée oraz powstała oferta warsztatów dla zawodników, trenerów i pracowników Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Opinie uczestników:

„Było to bardzo motywujące i inspirujące”

„Była to bardzo duża dawka wiedzy, czegoś co na pewno pomoże w treningach i karierze sportowej”

„Nikt nie robi takich warsztatów i nam o takich rzeczach nie opowiada, nawet na zgrupowaniach kadry narodowej”

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wspólnego działania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *