Warsztaty Szatnia Sportowców w Zakopanem

Już jutro (24 kwietnia) w Zakopanem odbędzie się szczególne wydarzenie dla młodych sportowców.

Fundusz Natalii Partyki, który co roku przyznaje stypendia dziesięciu zdolnym zawodnikom, organizuje otwarte warsztaty z kreowania marki sportowca, dietetyki i psychologii sportu. Współorganizatorem jest AZS Zakopane, do którego należą dwaj stypendyści Funduszu, a zarazem tegoroczni Olimpijczycy w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk.

Warsztaty pod nazwą „Szatnia Sportowców” to okazja, by 25 młodych zawodników w wieku 15-22 lat dowiedziało się, co mogą zrobić, aby stać się coraz lepszym w swoich dyscyplinach.

Młodym sportowcom myślącym o zawodowstwie przydałoby wsparcie nie tylko finansowe, ale również, wskazówki dotyczące tego jak budować swój zespół wspierający, zespół ekspertów. Powinni też mieć świadomość, że zawodowy sport to ciężka praca, wiele wyrzeczeń i potrzeba ciągłego rozwoju. Natalia Partyka

W ramach programu „Szatnia Sportowców” przewidziane są cztery warsztaty. Michał Zawada, specjalista mediów społecznościowych, poprowadzi spotkanie o kreowaniu osobistej marki sportowca. Trener psychologii sportu, Damian Białek, wprowadzi uczestników w metody wzmacniania swojej motywacji i przekuwania porażek w sukces. Dietetyczka Urszula Somow doradzi, jak prawidłowo zadbać o żywienie w treningu sportowym. Natomiast psycholog sportu, Julianna Czapska, pokaże sposoby na skuteczną koncentrację w sporcie.

Za całość organizacji odpowiedzialny jest Fundusz Natalii Partyki oraz Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka. Pierwsze warsztaty miały miejsce w Siedlcach i okazały się dużym sukcesem. W kolejnych miesiącach planowane są trzy takie wydarzenia, w różnych częściach Polski. Jeżeli bylibyście zainteresowani zorganizowaniem takich warsztatów w Waszym klubie – dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *