Pierwsza Szatnia Sportowców za nami

Szatnia Sportowców w Siedlcach

Wczoraj odbyły się pierwsze organizowane przez nas Warsztaty „Szatnia Sportowców”.

Szatnia to miejsce, gdzie w kuluarach wszystkich wydarzeń sportowych dzieją się sprawy kluczowe. To tu odbywają się rozmowy ze sztabem szkoleniowym, zacieśniają się więzi z drużyną, a zawodnicy mają ostatni moment dla siebie przed wyjściem na obiekt zawodów. Tu weryfikują się ostatnie miesiące ciężkiego treningu bezpośrednio przed startem.

Chcąc wesprzeć młodych sportowców w ich rozwoju zawodniczym, wprowadzamy do ich Szatni osoby, którzy dobrze rozumieją ich potrzeby i wiedzą, jak im pomóc. Są to:

specjalista od kreowania marki sportowca w mediach społecznościowych, Michał Zawada,

trenerzy psychologii sportu, Damian Białek i Bartek Ostasz,

dietetyczka sportowa, Urszula Somow

– i menadżer sportowy Natalii Partyki, Janusz Szydłowski.

Już wiemy, że Szatnia Sportowców jest tym, czego zawodnicy rzeczywiście potrzebują. Juniorzy, juniorki, seniorzy i seniorki trenujący zapasy, lekkoatletykę lub podnoszenie ciężarów dostali potężną dawkę praktycznych wskazówek. Mają nową inspirację, jak być bardziej zmotywowanym i przekuwać porażki w sukces. Dowiedzieli się, co robić i czego unikać w social media oraz jak zwiększyć swoje szanse na pozyskanie sponsorów. Nauczyli się, jak konkretnie przygotowywać sobie posiłki w zależności od intensywności dnia treningowego i zbili kilka mitów na temat prawidłowej diety sportowej.

Pierwsze warsztaty zostały zorganizowane w Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym w Siedlcach. Tej wiosny planujemy jeszcze trzy takie spotkania. Będziemy o nich informować niebawem. W komentarzach możecie natomiast wpisywać nazwy klubów i miast, gdzie chcielibyście, żebyśmy przyjechali.

Tymczasem dziękujemy wczorajszym uczestnikom za zaangażowanie i świetną współpracę oraz prowadzącym za bardzo ciekawe wystąpienia. Zapraszamy sportowców do Szatni!

 

Zdjęcia: B. Sawka – Cinefoto

 

3 odpowiedzi na “Pierwsza Szatnia Sportowców za nami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *