Co warto robić w mediach społecznościowych

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, czego unikać tworząc swój wizerunek w mediach społecznościowych. Czas na drugą listę, również przygotowaną wraz z ekspertem mediów społecznościowych, Michałem Zawadą.

Co warto robić w mediach społecznościowych:

 1. Na Facebooku – pisz krótkie posty, udostępniaj zdjęcia, filmy i linki. Na Instagramie – wrzucaj zdjęcia/filmy, z krótkim opisem oraz hasztagami. Na Twitterze – pisz krótkie, proste informacje z hasztagami i linkami. We wszystkich tych mediach chodzi przede wszystkim o złapanie zainteresowania odbiorcy, a na przykucie uwagi masz średnio 3 sekundy.
 2. Podkreślaj swoje mocne strony – pokazuj zarówno swoje umiejętności sportowe, wysoką sprawność, jak i pozytywne cechy charakteru, siłę mentalną, determinację itp.
 3. Bądź autentyczny i pokazuj kim jesteś oraz kim chcesz być.
 4. Informuj, jakie masz starty i plany treningowe – nigdzie indziej ludzie się o tym nie dowiedzą!
 5. Dawaj przykład, że dbasz o zdrowy styl życia.
 6. Dopasuj język do grupy odbiorców.
 7. Pisz w miarę zwięźle i urozmaicaj posty obrazkami/zdjęciami/memami/filmami itp.
 8. Wrzucaj zdjęcia i filmy wysokiej jakości, jak najbardziej profesjonalne, ładne i z pomysłem. Ludzie lubią widzieć swoich bohaterów, więc warto pokazywać na nich siebie. „Selfie” zgarniają dużo polubień, ale warto uważać, żeby nie pojawiały się za często i nie były jedynym rodzajem udostępnianych fotografii.
 9. Krzyżuj dyscypliny – pokazuj, że jesteś też dobry/dobra w innych sportach, masz różne wyjątkowe umiejętności oraz znasz innych sportowców i im kibicujesz.
 10. Nagrywaj śmieszne/ciekawe wyzwania.
 11. Planuj komunikację tak, żeby była coraz częstsza im bliżej do ważnych zawodów oraz gdy osiągasz sukcesy.
 12. Miej kanał na Youtube, jeśli masz ciekawe nagrania filmowe lub wolisz opowiadać niż pisać. Coraz większą popularnością cieszą się filmiki nagrywane na żywo na Facebooku i Instagramie. Dobrze odbierane są też vlogi sportowców. Można je prowadzić w bardzo różny sposób – tu możesz porównać vlog Jakuba Andrzejczaka i Adama Kszczota.
 13. Odpowiadaj na komentarze i prywatne wiadomości – budowanie relacji z odbiorcami to podstawa dobrze funkcjonujących mediów społecznościowych.

Masz pytania dotyczące tworzenia swojego wizerunku w social media? Napisz nam, a wraz z naszym specjalistą rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Jedna odpowiedź do “Co warto robić w mediach społecznościowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *