Jak zarabiać jako sportowiec

Wiemy, że jednymi z większych zmartwień sportowców jest brak czasu oraz wysokie koszta sprzętu, treningów oraz prawidłowej regeneracji. Kiedy łączysz każdego dnia przygotowania sportowe z czasem dla bliskich oraz edukacją, to bardzo trudno znaleźć jeszcze godziny oraz motywację, aby pracować. Dlatego ogromnym ułatwieniem jest odciążenie finansowe, które można otrzymać na przykład dzięki stypendiom sportowym. Coraz chętniej wspierają sportowców również firmy, będąc ich sponsorami. Artykuł ten jest pierwszym z serii, co pomoże Ci ich pozyskać – czyli jak zarabiać, jako sportowiec.

Krok 1. Zaistniej w mediach społecznościowych

Naprawdę warto prowadzić swoją stronę na Facebook’u i Instagramie. Aby osoby z zewnątrz były zainteresowane wspieraniem Cię, to muszą Cię poznać. Tu możesz pokazywać swój charakter, przygotowania oraz sukcesy. Jest to szansa na promocję swoich mocnych stron – prezentowania zdolności sportowych, zdrowego trybu życia, pracowitości oraz humoru. Wszystkiego, za co samemu się lubisz i lubią Cię inni. Jak to mówi ekspert od social media, Michał Zawada: tu liczy się autentyczność.

Poprzez budowanie społeczności fanów, nie dość, że wzrastają Twoje szanse na pozyskanie sponsorów, to jeszcze działasz na rzecz popularyzacji swojej dyscypliny sportu. To natomiast może zaowocować częstszymi transmisjami zawodów, większym zainteresowaniem kibiców, a co za tym idzie – kolejnymi chętnymi sponsorami. W przyszłości może to się okazać podstawą do spokojnego rozwoju Twojej kariery sportowej, bez martwienia się o pieniądze.

Ważne, abyś od początku prowadzenia swoich stron w mediach społecznościowych miał(a) pomysł, co i jak często chcesz publikować. Czym chcesz się dzielić, co chcesz pokazać i w jaki sposób. Na przykład, większość ludzi bardzo lubi zdjęcia sportowców, z krótkimi opisami, co się u nich dzieje. Zainteresowanie wzbudzają też wszelkie wyjątkowe zdolności oraz znajomości ze sportowcami innych dyscyplin. Świetnym pomysłem są również filmiki na żywo. Możesz dzięki nim pokazać swoje autentyczne warunki treningowe, wytłumaczyć, co jest wyjątkowego w Twoim sporcie oraz transmitować zawody. Przy okazji live streamingów internauci mogą natomiast komentować i wspierać, a nagrywający może na bieżąco reagować – masz więc prawdziwą interakcję.

Na Blogu Startowym znajdziesz serię pokazująca specyfikę różnych dyscyplin sportu – jakie elementy warto podkreślać. Możesz przeczytać również kolejne kroki ze szczegółowymi wskazówkami, czego unikać, a co robić w social media.

Warto jednak zacząć popularyzację swojej dyscypliny i siebie już dziś. Zastanów się, co kochasz w swoim sporcie. Co jest w nim wyjątkowego, że go trenujesz. Pomyśl też, czym mogłabyś/mógłbyś zainteresować osoby zupełnie z poza sportu, potencjalnych fanów. A jak już to dobrze przemyślisz, to mów o tym z dumą! W końcu trenujesz sport z prawdziwej pasji, a jej posiadanie to szczęście, którym warto się dzielić z innymi.

Nie zwlekaj więc i podziel się swoją pasją w komentarzu! Jesteśmy ciekawi, kim jesteś i dlaczego trenujesz swój sport 🙂

4 odpowiedzi na “Jak zarabiać jako sportowiec”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *